Ciekawe ramy luster

Jak szybko, łatwo i bez większych nakładów finansowych odświeżyć wygląd pokoju? Można zacząć od powieszenia lustra w ciekawej ramie, czy też odświeżenia już wiszącego. Mamy kilka pomysłów na samodzielne wykonanie ram luster:

potrzebujemy niewielkiego lustra, które przyklejamy na środku większej szyby, np. antyramy. Wokół lustra, farbą konturową do szkła rysujemy kwadraty i prostokąty różnej wielkości. Następnie wypełniamy je farbami w różnych kolorach i odcieniach- pasujących do wnętrza pokoju. Po wyschnięciu, farby do szkła robią się półprzezroczyste, co daje ciekawy efekt witraża.

ze sztywnej tektury wycinamy duże koło, na które naklejamy mniejsze, okrągłe lustro. Z filcu wycinamy dwa koła o średnicy tektury, z zapasem 1 cm na szew. W jednym z nich wycinamy otwór i przeciągamy prze niego wstążkę lub ozdobny sznurek, następnie między filcowe koła wkładamy tekturę z lustrem i zszywamy dekoracyjnym ściegiem, wieszamy na wstążce.

Ramę podobną do tej na obraz można zrobić samemu z listewek drewnianych lub styropianowych listew sztukateryjnych. Należy je przyciąć pod kątem 45 stopni, skleić ze sobą i pomalować na dowolny kolor, czy też ozdobić dodatkowo (np. farbami akrylowymi, decoupage). Gotową ramę mocujemy wokół lustra powieszonego lub przyklejonego do ściany.

Ciekawym, choć czasochłonnym pomysłem jest ozdobienie ramy skrawkami materiałów dopasowanych do siebie i przyklejenie ich do ramy. Ten patent można wykorzystać zmieniając materiał na ozdobny papier, filc czy też kolorowe wstążki w fantazyjnych wzorach.

Wokół przyklejonego do ściany lustra, naklejamy wycięte z folii samoprzylepnej płatki kwiatów lub też inne motywy.

Do nowej ramy lustra możemy dopasować poszewki na poduszki, narzuty i inne drobne dekoracje, które dopełnią wizerunku odświeżonego pokoju.

Zobacz więcej przykładów na: http://behome.pl/pol_m_Lustra-625.html

 


Newsletter