Folkowe dodatki do domu

Ludowe akcenty w mieszkaniu to ostatni krzyk mody! Jeśli chcesz, żeby twój dom wyglądał nowocześnie, a jednocześnie zachował przytulność, to folkowe dodatki są tym, czego szukasz.

Wnętrza w folkowym stylu to przede wszystkim: meble z surowych materiałów, kamienne lub ceramiczne płytki, wzorzyste tkaniny, wyraziste kolory oraz odpowiednie dodatki.

Chcesz wprowadzić jedynie powiew ludowości?

Wybierz dyskretne dodatki w postaci poszewek na poduszki z charakterystycznymi wzorami. Pomyśl o podobnym bieżniku lub wazonie, który będziesz mogła ustawić np. na stole okrytym obrusem w jednym z kolorów przywodzących na myśl folklor: zieleń, czerwień, fiolet, żółć czy turkus.

Chcesz puścić wodze wyobraźni?

Musisz pamiętać, że zbyt wiele ludowych motywów w jednym pomieszczeniu może je całkowicie przytłoczyć. Uważaj więc podczas wyboru dodatków. Możesz przykładowo zdecydować się na zasłony z kwiatowym wzorem (charakterystyczne m.in. dla Podhala), dołączyć jeszcze ozdobną paterę oraz poszewki na poduszki, zachowując przy tym naturalne kolory mebli. Jeśli wprowadzasz zmianę w salonie, to do całości będzie idealnie pasował stolik kawowy wykonany z surowego drewna, bez obrusu, bieżnika lub ozdobnych podkładek.

Jeśli nie boisz się dużych zmian, możesz zainwestować w meble z obiciami ozdobionymi folkowymi motywami lub kwiatowymi ornamentami.

Ryzyko się opłaca – czasem pomysły, które w pierwszej chwili wydają się być nietrafione, na koniec okazują się strzałami w dziesiątkę. Bardzo efektownie będzie na przykład wyglądać naklejka na ścianę z folkowym wzorem, mimo że w wielu miejscach można wyczytać, że tego typu elementy dawno wyszły z mody.

Folkowe motywy możesz również wprowadzić do swojej kuchni

W jaki sposób to zrobić? Najlepszym pomysłem jest zakup zastawy stołowej lub serwisu kawowego z ludowymi wzorami. Ręcznie malowane kubki, talerze, a nawet garnki z pewnością sprawią, że poczujesz się w swojej kuchni naprawdę dobrze i wyjątkowo. Inni domownicy, a także twoi goście z pewnością to zauważą.

motywy ludowe 

Jeśli jesteś osobą, która lubi otaczać się wyrazistymi kolorami i dobrze czuje się we wzorzystych wnętrzach, to folkowe dodatki do domu z pewnością są tym, czego szukasz!

www.visitzakopane.pl


Newsletter