Fotel wiszący jako oryginalny element wnętrza

Szukasz ciekawego mebla do swojego mieszkania? Chcesz w oryginalny sposób udekorować salon? Efektownym, a zarazem efektywnym rozwiązaniem może być zakup fotela wiszącego.

Fotele wiszące – zalety

Czy fotel wiszący jest meblem oryginalnym? Z pewnością tak. Czy fotel wiszący jest meblem praktycznym? Mimo że w tej kwestii mogą pojawiać się pewne wątpliwości, to należy je rozwiać już na początku, ponieważ fotel wiszący jest rozwiązaniem praktycznym.
Fotele wiszące dobrze sprawdzają się zarówno w salonach, jak i w pokojach dzieci. Są świetną alternatywą dla foteli bujanych, które w większości przypadków zagracają wnętrze. To swego rodzaju huśtawka, w której można się zrelaksować i odpocząć. Siedząc w fotelu wiszącym można czytać książkę albo grać na tablecie. Można oglądać telewizję albo w inny sposób spędzać swój wolny czas. Jeśli obok takiego fotela stanie stolik, można wykorzystać go jako oryginalną alternatywę dla krzesła czy tradycyjnego w formie fotela.

design - fotel wiszący
Kwestie techniczne

Pytania, które trzeba sobie zadać, decydując się na zakup fotela wiszącego to przede wszystkim: czy będzie on zawieszony na stojaku czy przymocowany do sufitu, a jeśli będzie zamontowany w suficie, to w jaki sposób zrobić to tak, żeby był na tyle stabilny, aby utrzymać ciężar osoby w nim siedzącej.

Decydując się na zawieszenie fotela na stojaku, trzeba liczyć się z tym, że mebel będzie potrzebował więcej miejsca, aby wyglądać efektownie. Z drugiej jednak strony będzie bardzo mobilny i będzie można go dowolnie przestawiać. W przypadku montażu fotela w suficie trzeba wziąć pod uwagę wiele kwestii, a wśród nich przede wszystkim dobór odpowiednich elementów mocujących, sposób montażu, a także parametry sufitu, takie jak np. wytrzymałość stropów na obciążenia.
Montaż fotela wiszącego nie powinien przysporzyć wielu problemów, jeśli wybrany zostanie bezpieczny zestaw mocujący. W tym celu trzeba zwrócić chociażby uwagę, z jakie materiału wykonany jest strop (np. drewniany lub żelbetonowy). To do niego bowiem trzeba dobrać odpowiednie kołki i haki. Trzeba też zwrócić uwagę na łańcuch, na którym zawieszony będzie fotel, ponieważ to na nim opierać będzie się cała konstrukcja.

Fotel wiszący w twoim domu?

Jeśli chcesz, aby wnętrze twojego salonu zyskało oryginalny charakter, zakup fotela wiszącego to odpowiedź na twoje potrzeby. Jest to mebel, który wygląda nie tylko ciekawe, ale jest również praktyczny. Można się w nim zrelaksować i spędzić przyjemnie czas. Trzeba jednak pamiętać o bezpieczeństwie tego rozwiązania i doborze odpowiednich elementów mocujących.


Newsletter