Meble na zamówienie czy z linii produkcyjnej – co wybrać?

Każdy, kto urządzał kiedyś mieszkanie, pewnie nie raz stanął przed wyborem – kupić meble na zamówienie, czy skusić się na coś z tych gotowych, dostępnych w sklepie?

Otóż nie jest to taka łatwa sprawa. Wszystko zależy od tego, jaką gotówką i jakim czasem dysponujemy, jak długo mają nam posłużyć meble, do jakich pomieszczeń trafią, jakie mamy oczekiwania wobec tych produktów. Czy chcemy, by nasze meble były niepowtarzalne i dopasowane do konkretnego wnętrza, czy też wolimy kupić coś, co będzie dobrze wyglądać w każdym mieszkaniu
i co dostaniemy „od ręki”? Warto na wstępie zadać sobie te pytania, bo odpowiedzi na nie mogą okazać się bardzo pomocne.


Producent mebli

Producenci mebli prześcigają się w tworzeniu coraz to nowszych rozwiązań, by wnętrza naszych mieszkań charakteryzował nie tylko nowoczesny wygląd, ale też przestrzeń, która nie będzie
w żaden sposób ograniczona. Różnorodność jest ogromna, a ceny konkurencyjne. Czasem jednak, mimo tak dużego wyboru, nie możemy znaleźć tego, czego szukamy.
Zdarza się, że szafa znaleziona w sklepie jest piękna, ale o kilkanaście centymetrów za szeroka. Producent mebli, które wpadły nam w oko nie posiada w swojej kolekcji półek albo stołu, które pasowałyby do całości. Pozostaje nam wtedy spróbować znaleźć podobne meble w innych sklepach lub skontaktować się z firmą, która wykona dla nas produkt na zamówienie. Gdzie zatem szukać takiej firmy?

Meble na zamówienie - stolarnia

Z pomocą przychodzą nam zakłady typu stolarnia. Ciekawostką może być to, że kolebką polskiego stolarstwa jest Kraków, gdzie po dzień dzisiejszy z wielką starannością wykonuje się meble na indywidualne zamówienie. To, co je wyróżnia, to przede wszystkim oryginalność i wysoka jakość, a co za tym idzie – dość wysoka cena. Kupując meble na zamówienie, mamy pewność, że będą idealnie dopasowane do wnętrza nie tylko pod względem koloru czy stylu, ale także rozmiaru. Co więcej – staną się unikatowe – prawdopodobieństwo tego, że ktoś ze znajomych będzie miał identyczne, jest znikome.

Podsumowując – wybierając meble z linii produkcyjnej, oszczędzamy czas i pieniądze, ale nie zawsze dostaniemy to, o czym marzymy i co ma długo służyć, choć nikt nie powiedział, że takie meble są mniej solidne. Kupując meble na zamówienie, możemy być pewni, że dostaniemy dokładnie to, czego potrzebujemy, a nasze wnętrze będzie wyglądać tak, jak sobie to wyobrażaliśmy.


Newsletter