Meble ogrodowe, czyli relaks w ogrodzie

meble ogrodoweOgród przydomowy jest idealną przestrzenią do codziennego wypoczynku na świeżym powietrzu. W otoczeniu natury można się zrelaksować i „naładować baterię” na kolejny dzień. Podczas wypoczynku w ogrodzie ważną rolę odgrywają meble ogrodowe. Ich forma jest zależna nie tylko od upodobań każdego z nas, ale także od przestrzeni, w której się znajdują...

W dużych ogrodach świetnie sprawdzą się solidne i wygodne meble. Rozłożyste sofy, dużych rozmiarów stoły, przy których może wspólnie zjeść cała rodzina czy solidne krzesła to tylko niektóre z elementów, które świetnie sprawdzą się w dużej przestrzeni wypoczynkowej.

Osoby ceniące oryginalność mogą zainwestować w meble designerskie. Jest to szczególnie dobry pomysł, jeśli sam ogród jest utrzymany w nowoczesnym stylu. Modernistyczne meble ogrodowe dodadzą przestrzeni indywidualnego charakteru jej właścicieli. Można nawet pokusić się o samodzielne zaprojektowanie mebli i zamówienie ich wykonania np. u stolarza. Takie rozwiązanie jest jednak zdecydowanie droższe niż zakup gotowych mebli ogrodowych.

Obecnie, na rynku można znaleźć wiele oryginalnych sposobów na aranżację strefy wypoczynkowej przydomowego ogrodu. Warto podkreślić, że wybierać można nie tylko wśród różnych kształtów mebli ogrodowych, ale także w materiale z jakiego są wykonane. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się meble rattanowe i solidne meble drewniane. Meble plastikowe i metalowe odchodzą pomału w zapomnienie. Metal bowiem szybko niszczeje, jeśli narażony jest na deszcz, natomiast plastik nie wygląda zbyt estetycznie w przydomowych ogrodach, bardziej nadaje się na balkon.

W mniejszych ogrodach, gdzie znajduje się ograniczone miejsce wypoczynkowe świetnie sprawdzają się meble wykorzystujące elementy architektoniczne przestrzeni, np. belki pergoli mogą się też idealnie sprawdzić jako rusztowanie hamaka, a murek (po odpowiedniej przeróbce) może służyć jako ławka.

Każdy kto posiada własny ogród lub działkę wie, jak ważną rolę podczas wypoczynku odgrywają meble ogrodowe. Ich wybór jest trudny przede wszystkim ze względu na szeroki asortyment sklepów, a także nieograniczone możliwości, jakie daje zamawianie mebli własnego projektu.


Newsletter