Podłogi drewniane- prawidłowy montaż

Chcąc cieszyć się długi czas podłogami drewnianymi, musimy mieć wiedzę i doświadczenie w ich zakładaniu. Równie ważny co dobór odpowiednich desek, jest ich prawidłowy montaż. Specjalista Sebastian Kos, ekspert firmy Chapel Parket Polska radzi, aby przed montażem pozostawić deski na tydzień w pomieszczeniu, w którym mają być zainstalowane. Pozwoli to im się dostosować do warunków panujących w pokoju. Przechowujemy je tylko w pozycji poziomej i najlepiej na środku pokoju, a nie pod ścianami.

Przed przystąpieniem do montażu, należy ocenić podkład, na którym będą kładzione deski. Musi on być gładki, bez rys i spękań. Ponadto musimy orientować się czy nadaje się on aby na nim kłaść podłogi drewniane. Najpierw także trzeba położyć izolacje antywilgociową, aby zabezpieczyć deski przed przesiąkaniem.

Do zamontowania podłogi drewnianej należy mieć odpowiednie doświadczenie i wiedzę. Instalator musi znać typ deski i to jak zachowa się ona w określonych warunkach. Ponadto trzeba mieć wiedzę na temat zastosowania odpowiedniego kleju. Kwestia ta jest jedną z najważniejszych, gdyż źle dobrany klej może doprowadzić do odklejania się desek od podkładu.

Ocenę parkietu i podkładu przeprowadza specjalista przy pomocy specjalnego urządzenia. Poza tym ocenia on tez wilgotność w pomieszczeniu oraz warunki, w jakich podłoga będzie musiała pracować przez wiele lat. Dlatego ten etap warto zostawić fachowcom.


Newsletter