Projektowanie wnętrz – trendy na rok 2018

Rok 2018 nie będzie przełomowy – wiele zeszłorocznych inspiracji pozostanie na topie, a nowe propozycje będą dla nich jedynie uzupełnieniem. Nadal najmodniejsze wnętrza będą nawiązywać do przytulnej nowoczesności, gdzie królować ma minimalizm. Jednak w tym roku będzie zdecydowanie więcej wyrazistych akcentów.

projektowanie wnętrz 2018

  1. Wabi-sabi, czyli surowe piękno. To pierwszy z kilku modnych w 2018 roku trendów. Wnętrza będą projektowane w oparciu o naturalne materiały (len, płótno, surowe drewno, tradycyjna ceramika) oraz uzupełniane przedmiotami z tzw. duszą (z autentycznymi historiami).
  2. Motywy florystyczne – roślinne wzory na tkaninach (poduszki, zasłony, narzuty), obrazach, a nawet tapetach będą zmieniać wnętrza w prawdziwe dżungle! Całości dopełnią egzotyczne rośliny w doniczkach m.in. drzewka cytrusowe czy palmy.
  3. Mocne barwy – projektowanie wnętrz w tym roku będzie też mieszanką kolorystyczną. Stonowane szarości nadal będą na topie, jednak do tej harmonii wkradnie się wiele intensywnych barw: czerwień, żółć, zieleń czy fiolet. Warto stawiać na czerwone meble tapicerowane: sofy, fotele i pufy, które mocno wyróżnią się na tle stonowanych kolorystycznie ścian.
  4. Geometryczne wzory na podłodze – trójkąty, prostokąty, heksagony będą modne zarówno w salonach, jak i kuchniach. Szczególną popularnością będą cieszyły się dywany nasycone rozmaitymi kolorami i przedstawiające abstrakcyjne kształty.
  5. Będziemy nawiązywać do stylu fińskiego – nie tylko projektanci z Warszawy, ale i z całej Polski będą stawiać na drewniane domy o szerokich oknach i jasnych pokojach urządzonych w minimalistycznym stylu – najważniejszy będzie bowiem kontakt z naturą.
  6. „Tech-fee” – w tym roku polecane jest oderwanie się od technologii, która do tej pory dominowała strefę relaksacyjną w wielu domach. Z sypialni powinny zniknąć telewizory i laptopy, aby można było skupić się w pełni na odpoczynku.
  7. Metalowe dodatki: lampy, stoliki, ramy obrazów, świeczniki czy klamki, to tylko niektóre z pomysłów na metalowe detale w domu.

Rok 2018 będzie rokiem, w którym zajdą jedynie subtelne zmiany jeśli chodzi o projektowanie wnętrz. Ale wielu specjalistów – nie tylko z Warszawy – zdaje sobie sprawę, że mimo iż nie będzie to rok przełomowy, to jednak coś zaczyna się zmieniać…


Newsletter