Przytulny przedpokój – od czego zacząć?

Aranżacja przedpokoju, który zwykle nie należy do największych i najjaśniejszych powierzchni w mieszkaniu, to wyzwanie dla każdego współczesnego projektanta wnętrz. Nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę, że to pomieszczenie uważane jest za wizytówkę domu. Powinno robić jak najlepsze wrażenie na każdym, kto przekracza próg mieszkania.

aranżacja wnętrz - przedpokój

Kilka podstawowych zasad

Urządzanie poszczególnych pomieszczeń rządzi się kilkoma niepodważalnymi zasadami. Co powinieneś zrobić, żeby Twój przedpokój był idealny?

  • Zastąp deficyt naturalnego światła wyraźnym oświetleniem z różnych stron.
  • Optycznie powiększ pomieszczenie, dzięki dużym lustrom.
  • Postaw na porządek i tylko niezbędne meble oraz dodatki.
  • Zadbaj o odporną na zabrudzenia i ścieranie podłogę, a najlepiej zdecyduj się na płytki.
  • Nie zapomnij o subtelnych dekoracjach.

Dzięki małym dodatkom, przedpokój stanie się przytulnym miejscem, które zwróci uwagę naszych znajomych czy rodziny. Dekoracje nie powinny być zbyt przytłaczające. W zupełności wystarczą wyjątkowe zdjęcia lub fototapety na ścianach.

Jak pomalować ściany?

Kolor ścian w przedpokoju również ma niebagatelne znaczenie. Warto postawić na jasne kolory! Dłuższe ściany dobrze jest pomalować białą farbą, a krótsze – odrobinę ciemniejszą. Lepiej unikać wyrazistych wzorów, a zdecydowanie ciemniejszych odcieni, które na pewno nie sprawią, że nasz przedpokój będzie ciepły i przytulny. Ściany w przedpokoju brudzą się zdecydowanie szybciej niż w salonie czy sypialni, dlatego lepiej zainwestować w farby akrylowe lub ceramiczne, z których bezproblemowo można zetrzeć zabrudzenia.

Meble i dodatki do przedpokoju

Na jakie umeblowanie postawić? Najbardziej sprawdzonym i optymalnym pomysłem będzie inwestycja w szafę wnękową, koniecznie z przesuwnymi, oszklonymi drzwiami. Otwierane drzwiczki zajmują sporo miejsca, a o niezbędne w przedpokoju lustro nie musimy się już martwić. Żeby uniknąć wystawiania naszej kolekcji butów na wycieraczkę, warto zainwestować również w wąską szafkę na obuwie. Nie można zapomnieć o wieszakach, a przynajmniej wolnym miejscu w szafie na płaszcze gości. Umeblowanie musi być funkcjonalne, ale także estetyczne. W przedpokoju wspaniale sprawdzają się meble w białych lub bardzo jasnych odcieniach.

Jeśli wchodząc do przedpokoju w Twoim mieszkaniu, nie odnosi się pozytywnego wrażenia, to czeka Cię prawdziwe aranżacyjne wyzwanie! Spraw, by odwiedzający przekraczali próg Waszego domu z uśmiechem na twarzy!


Newsletter