Segmentowa czy rolowana – jaką bramę garażową wybrać?

Oferta bram garażowych z roku na roku jest coraz bogatsza. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto dokładnie przyjrzeć się jakie są największe zalety najpopularniejszych z nich – segmentowanych i rolowanych.

Brama garażowa – jak to działa?

Mechanika bramy garażowej zależy od jej rodzaju. W przypadku bram segmentowych ich konstrukcja składa się z kilku części (segmentów) połączonych przegubowo zawiasami. W chwili jej uruchomienia, brama przesuwa się po specjalnych prowadnicach, a jej kolejne segmenty kryją się pod sufitem. Natomiast bramy rolowane zbudowane są z mniejszych elementów, przypominających okienne żaluzje. W trakcie otwierania nasuwają się na wałek umieszczony w kasecie.Co warto wiedzieć o bramie segmentowej?

To w tej chwili najchętniej wybierane rozwiązanie na rynku, a swoją popularność zawdzięcza swojej wszechstronności. Bramy segmentowe można dostosować do różnego rodzaju garaży i szerokości wjazdu. Dzięki swojej budowie pozwala zmaksymalizować miejsce przed otworem wjazdowym. To dobre rozwiązanie jeśli nasz garaż zlokalizowany jest blisko ulicy. Warto jednak pamiętać, że przestrzeń, którą zyskamy na zewnątrz, w przypadku bram segmentowych stracimy wewnątrz garażu. Montaż na prowadnicach zabiera miejsce przy suficie garażu, dlatego bramy segmentowe zalecane są w większych pomieszczeniach. Ten typ bram odznacza się za to najwyższą na rynku klasą termoizolacyjności. W przypadku ogrzewania garażu możemy więc być pewni, że ciepło utrzyma się w nim na długo.

Brama rolowana – idealna do małych garaży

To rozwiązanie szczególnie polecane w przypadku małego garażu lub gdy chcemy zachować maksymalnie dużo miejsca w jego wnętrzu. Brama rolowana otwiera się pionowo w górę, można ją zamontować zarówno na zewnątrz garażu, jak i w jego wnętrzu. Ten rodzaj bram ceniony jest za swoją trwałość i niezawodność. Ich dodatkową wartością jest napęd elektryczny dostępny w standardowym wyposażeniu. W razie potrzeby możliwe jest oczywiście wprowadzenie obsługi manualnej.

Wybór w zależności od potrzeb

Zarówno bramy segmentowe, jak i rolowane cieszą się od lat dużym uznaniem. Wybór najwłaściwszego dla nas rozwiązania zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Dlatego przed dokonaniem zakupu warto rozważyć, które funkcje najbardziej spełniają nasze oczekiwania.


Newsletter